Dnia 16 grudnia klasa 2a razem z uczniami z Ukrainy, pod opieką Pani profesor Jabłońskiej oraz Pani profesor Czai odwiedziła warszawskie Muzeum Polin. Wycieczka odbyła się w ramach przedsięwzięcia edukacyjnego Forum Dialogu, mającego na celu integrację i wspólną edukację polskich i ukraińskich grup uczniowskich. 
Mieliśmy niepowtarzalną możliwość poznać początki historii narodu żydowskiego w Polsce, jego kulturę, religię oraz to, co działo się na przestrzeni lat. W nowoczesnym muzeum poszerzyliśmy swoją wiedzę oraz utrwaliliśmy znane nam już fakty. Zwiedzając z przewodnikiem, mogliśmy poznać wiele ciekawostek oraz dowiedzieć się nie tylko o wojnie i Holocauście, ale przede wszystkim o tym, jak wyglądało codzienne życie Żydów w naszym kraju. Po skończonym zwiedzaniu wzięliśmy udział w interesujących warsztatach o manipulacji i propagandzie. Dowiedzieliśmy się, czym one są i poznaliśmy sposoby ich użycia w różnych przekazach – w supermarketach czy informacjach na portalach społecznościowych. Spędziliśmy wspólnie czas w trakcie lunchu, a następnie pełni wrażeń wróciliśmy do Wrześni.
Wycieczka do takiego szczególnego miejsca, jakim jest Polin, pozwoliła nam poszerzyć wiedzę i dowiedzieć się czegoś więcej na temat ludności żydowskiej w Polsce. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tym projekcie i z wielką chęcią w przyszłości powrócimy do Muzeum. Zachęcamy również wszystkich do takich wyjazdów.                                                                                             Zofia Zaborowska, kl. 2a