Robert Graves, Edgar Allan Poe, Jimmy Osborne, Elisabeth Akers Allen, Percy Bysshe Shelley, Benjamin Alire Sáenz – angielscy i amerykańscy poeci i prozaicy, Michael Jackson oraz zwycięzcy piątej edycji programu „Must be the Music”, Peter and Jacob – to ich twórczość wybrzmiała na scenie auli Liceum w ramach Konkursu Recytatorskiego Tekstów Kultury Anglosaskiej „KRyTyKA”, który odbył się 6 grudnia.

Jury w składzie: Dyrektor Liceum, p. Violetta Zdunowska oraz angliści, p. Marika Dzieciuchowicz i p. Mariusz Głowacki, oceniło wykonawców wg następujących kryteriów: dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, interpretacja, wymowa, ogólny wyraz artystyczny – postawa recytatora, środki teatralne.

Gratulujemy zwycięzcom: Aleksandrze Melewskiej z klasy 2e zajęcia I miejsca i zdobycia tytułu Laureata, Julii Jankowskiej z klasy 3b, która zajęła II miejsce i wyróżnionej Patrycji Derezińskiej z klasy 1a.

Wyrazy uznania należą się wszystkim uczestnikom za chęć rozwijania zainteresowań i zdobywania pozaszkolnej wiedzy, za inwestowanie we własny rozwój i artystyczną odwagę.

Kolejna edycja za rok?