Aktualności

W roku szkolnym 2020/2021 rodzice indywidualnie ubezpieczają swoje dzieci. Rada Rodziców po przeanalizowaniu złożonych ofert rekomenduje ubezpieczenie w Wiener.

Poniżej:

1. link do oferty ubezpieczenia NNW na 20 000 zł

     https://sprzedaz.wiener.pl/ubezpieczenieoswiata/g/20009

2. link do oferty ubezpieczenia  NNW na 30 000 zł:

     https://sprzedaz.wiener.pl/ubezpieczenieoswiata/g/20010

  

gurbala LO“Soyons reconnaissants aux personnes qui nous donnent du bonheur ; elles sont les charmants jardiniers par qui nos âmes sont fleuries” (Marcel Proust)
Dnia 26 marca 2020 na lekcjach języka francuskiego gościł pan Andrzej Gurbala. Jest on absolwentem naszego Liceum, osiągnął sukces żyjąc i pracując jako lekarz we Francji. Jak sam mówi, nie czuje się ani Polakiem, ani Francuzem, jest między tymi dwiema kulturami. Dlatego postanowił wesprzeć szkołę inwestując w naukę języka francuskiego poprzez zakup nowoczesnego sprzętu dydaktycznego.

 

 

 

 


Uczniowie klas drugich mogli spotkać autentycznego użytkownika języka francuskiego, posłuchać brzmienia tego języka, jak również poznać wiele wyrażeń stosowanych w mówionym języku francuskim, których nie znajdziemy w podręcznikach. Jak podkreślał pan Gurbala ważne są trzy rzeczy: szkoła, książki i życie. Żeby mówić w języku obcym, konieczne jest połączenie tych elementów: nauka szkolna oraz wiedza książkowa mają sens, kiedy uda nam się je zastosować w prawdziwych sytuacjach życiowych.
Jednym ze sposobów na wprowadzenie do klasy elementów życia są nowoczesne technologie. Użycie na lekcjach tablicy interaktywnej służy uatrakcyjnieniu lekcji, usprawnieniu pracy, ale przede wszystkim pozwala w pełni wykorzystać źródła internetowe do rozwoju kompetencji językowych i kulturowych naszych uczniów.
Dziękujemy bardzo panu Gurbala za szczodre wsparcie szkoły poprzez zakup sprzętu dydaktycznego i przyczynienie się tym do rozwoju młodzieży licealnej w zakresie nauki języka i nie tylko, ponieważ z nowoczesnego sprzętu będziemy korzystać też na innych zajęciach.

Dorota Górna

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
5
7
8

logo UE rgb 1

logo taplo

bohaterON

wolontariat z klasą

logo karta szkolna

magisterscholasticus

dopalacze nafb kopia

Kontakt

kontakt

bip logo