Aktualności

W roku szkolnym 2020/2021 rodzice indywidualnie ubezpieczają swoje dzieci. Rada Rodziców po przeanalizowaniu złożonych ofert rekomenduje ubezpieczenie w Wiener.

Poniżej:

1. link do oferty ubezpieczenia NNW na 20 000 zł

     https://sprzedaz.wiener.pl/ubezpieczenieoswiata/g/20009

2. link do oferty ubezpieczenia  NNW na 30 000 zł:

     https://sprzedaz.wiener.pl/ubezpieczenieoswiata/g/20010

  

damian3Po raz kolejny wróciłem z finału ogólnopolskiej olimpiady z tytułem laureata - tym razem w dziedzinie wiedzy o prawach człowieka w świecie współczesnym.
Czy jednak wynika z tego coś jeszcze oprócz indeksów na studia i nagród?

 

 

 

 

 

 

Może wydawać się, że wiedza zdobywana w szkole nie jest w życiu do niczego potrzebna. Pewnie w wielu przypadkach to prawda, jednak znajomość praw człowieka, mechanizmów ich ochrony i sposobów zapobiegania ich naruszeniom może okazać się wyjątkowo użyteczna. Nie żyjemy co prawda w totalitarnym reżimie Korei Północnej, ale każdy, kto potrafi ocenić otaczającą nas rzeczywistość, spostrzeże istotne zagrożenia dla wolności i praw człowieka i obywatela w Polsce i innych państwach europejskich postrzeganych tradycyjnie jako wzorcowe demokracje.

Bierność wynikająca z braku dostatecznej znajomości tego tematu ośmiela władzę, która z biegiem czasu wprowadza kolejne nieuzasadnione restrykcje i dyskryminuje wybrane grupy społeczne. Każdy ma moralny obowiązek sprzeciwić się takim działaniom, dlatego za niezwykle ważne uważam zagadnienia związane z tą olimpiadą.

Damian Błaszka

damian4damian2damian1

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
5
7
8

logo UE rgb 1

logo taplo

bohaterON

wolontariat z klasą

logo karta szkolna

magisterscholasticus

dopalacze nafb kopia

Kontakt

kontakt

bip logo