Aktualności

 

rekrutacja bursa dokumenty

damian3Po raz kolejny wróciłem z finału ogólnopolskiej olimpiady z tytułem laureata - tym razem w dziedzinie wiedzy o prawach człowieka w świecie współczesnym.
Czy jednak wynika z tego coś jeszcze oprócz indeksów na studia i nagród?

 

 

 

 

 

 

Może wydawać się, że wiedza zdobywana w szkole nie jest w życiu do niczego potrzebna. Pewnie w wielu przypadkach to prawda, jednak znajomość praw człowieka, mechanizmów ich ochrony i sposobów zapobiegania ich naruszeniom może okazać się wyjątkowo użyteczna. Nie żyjemy co prawda w totalitarnym reżimie Korei Północnej, ale każdy, kto potrafi ocenić otaczającą nas rzeczywistość, spostrzeże istotne zagrożenia dla wolności i praw człowieka i obywatela w Polsce i innych państwach europejskich postrzeganych tradycyjnie jako wzorcowe demokracje.

Bierność wynikająca z braku dostatecznej znajomości tego tematu ośmiela władzę, która z biegiem czasu wprowadza kolejne nieuzasadnione restrykcje i dyskryminuje wybrane grupy społeczne. Każdy ma moralny obowiązek sprzeciwić się takim działaniom, dlatego za niezwykle ważne uważam zagadnienia związane z tą olimpiadą.

Damian Błaszka

damian4damian2damian1

Pn Wt Śr Cz Pt So N
5
6
7
8
9
10
11
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

logo UE rgb 1

logo taplo

bohaterON

wolontariat z klasą

szkola dialogu 2019

logo karta szkolna

magisterscholasticus

dopalacze nafb kopia

Kontakt

kontakt

bip logo